top of page
drenaj son teknoloji
keçeli drenaj boruları tıkanıyor

Neden Hidroluis Sistemi ve Bilimsel Açıklaması ;

       Drenaj borularının etrafına kullanılan ; kum çakıl veya jeo-tekstil (geotekstil) ve diğer granüler malzemelerin fonksiyonu şu şekildedir ;

A) Hidrolik iletekenliği arttırıp, boruya suyun fazla gelmesini sağlamak,

B) Boruya gelen Suyun filtrasyonu'nu sağlamak,

C) Dren borusuna yataklama gibi görevleri yerine getirmek amaçlıdır. 

Çalışma mantığı olarak ;

- Hidrolik iletkenlik için boru etrafının bol gözenekli olması şarttır.

- Fitrasyon'u sağlamak için ise minimum gözenek veya ufak gözenek şarttır.

 

 Dikkat edilir ise bu iki fonksiyon birbiri ile çeliştiğinden geleneksel zarf malzemesi yerine bilimsel olarak Hidroluis sistemi yani özgül ağırlıkla filtrasyon konsepti tercih edilmektedir. Aşşağıdaki videoda ise yeni konseptin nasıl çalıştığını açıklamaktadır.

       Büyük gözenek uygulandığında bol su geleceği ancak boru kısa sürede toprak partikülleri ile tıkanacağı bilinmektedir. Tam tersine küçük gözenek uygulandığında ise su az geleceğinden boru daha uzun süre temiz kalmış olacaktır. Bu çelişkinin sebebi gözenek yapılı filtre kullanmaktan kaynaklıdır. Kum Çakıl , sentetik elyaf jeotekstil veya non-woven gibi malzemeler gözenek şeklinde yapılardır. Bunların optimum karışımını toprak bünyesine göre denk getirmek arazi koşullarında çok zor olup borular 1-20 yıl gibi bir sürede plastik ömrü 50 yıl olsa dahi çalışmaz hale gelmektedir. Hollandalı uygulamacılar 15-20 yıl ömür biçmektedir. uyguladıkları Geotekstile. Diğer bir husus etraflıca delikli olduklarından kurak dönemde su ve nem bırakmalarından dolayı bitki kökü saldırısına maruz kalmaktadır.

Oysa Yeni Sistem filtrasyonu suyun kendi özgül ağırlık yöntemi ile ayrıştırdığından hidrolik iletkenliği ne kadar arttırırsanız arttırın, filtrasyonu yeni sistemin sabit kalır Hidroluis sistemi bu anlamda kullanılmıştır. Ve boru çevresel delikli olmadığından su kapanı şeklinde içine suyu aldığından rutubet nem yaymayarak bitki kökünün girişine müsaade etmeyerek plastik ömrünce tıkanmadan aynı performansta kalır. Bu nedenle Hidroluis diğer borulardan farklı olarak TSE 9128 standardına ek olarak TSEK 522 tıkanmaz ve bitki kökü geçirmezlik standardına sahip dünyadaki tek ürün olup patentle korunmaktadır. Oral Presentation sunumunu indirip okumanız konuyu daha detaylı anlamınıza yardımcı olacaktır.

DETAYLI BİLGİ VE FİYAT İÇİN İLETİŞİME GEÇİNİZ : drenturk@gmail.com  05322659204

Uygulama projesi olarak teklif için arayınız.

Ons bedrijf is betrokken bij de verkoop en toepassing van niet-blokkerende Hidroluis afvoerleidingen. Onze vloermachine is geïnstalleerd met een GPS-systeem met een precisie van 8 mm en heeft een vloercapaciteit van 15000 meter per dag. Het is al gevoelig, zelfs voor lasertoepassingen. Bodemonderzoek, zoutgehalte, project en toepassing als onze diensten.

drenaj döşeme makinamız
Tıkanmaz drenaj boru sistemi

WAAROM WE SUCCESVOL ZIJN

  • Afgezien van het succes van de productie van drenflex-buizen van kunststof voor het eerst in 1962 met onze extrusielijn, zijn we de ENIGE en EERSTE klantgerichte werknemersorganisatie ter wereld die functies ontwikkelt om te voldoen aan de eisen van de klanten, gezien het proces dat het tot vandaag onder de grond heeft doorgebracht!

  • Met het onderzoekscentrum van Wageningen Universiteit, dat bekend staat als het wereldberoemde expertisegebied, staan ​​al onze studies bekend als academische en drainage-experts. Dr. Henk Ritzema uit Turkije Dr. Idris Bahçeci begeleidde het project.

  • Ter referentie, het meest succesvolle product in de vergelijkende test toegepast in Harran vlakte - Veiligheid Drainage-Fiber Geotextile Wrapped Drainage-Sand Pebble TAGEM R & D-project is voltooid De Egeïsche regio, Thracië-regio Onze boeren zijn begonnen met toepassen.


  • Voor het afvoersysteem dat levenslang open blijft, is investeren in het juiste product BELANGRIJK.

  • GEGARANDEERD PRODUCTLEVEN EN LEVENSDUUR GEGARANDEERD PRODUCT IS LEVENSDUUR MET PLASTIC LEVEN.

50 JAAR GARANTIE BERICHT GESCHREVEN IN DE VERKOPER CATALOGUS BIJ AANKOOP VAN AFVOERBUIZEN IS ALLEEN VAN TOEPASSING OP PLASTIC LEVEN. EEN GEDEELTEFILTER MET 50 JAAR WERK EEN PIJP DIE 50 JAAR WERKT VAN 1962 TOT DEZE DAG IS NIET OVER DE HELE WERELD GEWAARBORGD.

MERSİN TARSUS EN 30 JAAR VORIGE SYSTEMEN IN HET LAND GESLOTEN PLASTIC NOG STEEDS VERBLIJF DOOR ONZE LANDBOUWERS.

Hoofd van Wageningen University Research Center Ass.Prof.Dr. Henk Ritzema's recensie Turkse TV over innovatie

Firmamız Proje Uygularken Dikkat Etmeniz Gereken Genel Kurallar !

1- Arazinizde drenaj borularının planlandığı güzergahlarda taş, kaya benzeri kazıyı engelleyici elektrik boru hatları gibi nesneler olduğunda firmamız bu alanı döşeme zorunluluğu bulunmamaktadır. Fiyatlarımıza bu kısımla olan özel uğraşı bağlantı özel işçilik ve farklı ekipman ve makinelere ihtiyaç duyduğundan ayrıca hesaplanıp teklifin dışında ücrete tabidir.
2- İş makinesi arızası anlaşılan sürelerde işin bitmemesi dolayısı ile herhangi bir mesuliyetimiz tazminat veya alacaktan mahsup etmek gibi bir durum söz konusu kabul edilemez.
3- İş bitimi boru bağlantıları menhol takılması gibi ek işler boru döşeme ile ilgili teklife dahil değildir ayrıca ücretlendirilmektedir.
4- İş makinesi geliş nakliye bedeli aksi belirtilmedikçe müşteriye aittir.


 

sanica, fırat plastik, aysan plastik, aysan boru, hakan plastik, esen plastik, drenaj borusu, elyaf sarımlı drenaj, bor inşaat, megtar, güneş inşaat, doğan inşaat, gürsel küsek, uğur büyükhatipoğu, faruk çelik, recep tayyip erdoğan, burak sıtkı özbek, abdullah burak keser, tarım reformu, drenaj ihalesi, su baskını, su taşkını, ceviz ağaçları drenaj, arazi toplulaştırma, tarım bakanlığı, toprak su, tagem, idris bahçeci, kutlu aybastı, hacı veli deveci, ümit bingöl, şanlıurfa, adana, kastamonu, aydın söke drenaj, drenaj ihalesi

bottom of page
Yandex.Metrica