top of page

Neden Hidroluis Sistemi ve Bilimsel Açıklaması ;

       Drenaj borularının etrafına kullanılan ; kum çakıl veya jeo-tekstil (geotekstil) ve diğer granüler malzemelerin fonksiyonu şu şekildedir ;

A) Hidrolik iletekenliği arttırıp, boruya suyun fazla gelmesini sağlamak,

B) Boruya gelen Suyun filtrasyonu'nu sağlamak,

C) Dren borusuna yataklama gibi görevleri yerine getirmek amaçlıdır. 

Çalışma mantığı olarak ;

- Hidrolik iletkenlik için boru etrafının bol gözenekli olması şarttır.

- Fitrasyon'u sağlamak için ise minimum gözenek veya ufak gözenek şarttır.

 

 Dikkat edilir ise bu iki fonksiyon birbiri ile çeliştiğinden geleneksel zarf malzemesi yerine bilimsel olarak Hidroluis sistemi yani özgül ağırlıkla filtrasyon konsepti tercih edilmektedir. Aşşağıdaki videoda ise yeni konseptin nasıl çalıştığını açıklamaktadır.

       Büyük gözenek uygulandığında bol su geleceği ancak boru kısa sürede toprak partikülleri ile tıkanacağı bilinmektedir. Tam tersine küçük gözenek uygulandığında ise su az geleceğinden boru daha uzun süre temiz kalmış olacaktır. Bu çelişkinin sebebi gözenek yapılı filtre kullanmaktan kaynaklıdır. Kum Çakıl , sentetik elyaf jeotekstil veya non-woven gibi malzemeler gözenek şeklinde yapılardır. Bunların optimum karışımını toprak bünyesine göre denk getirmek arazi koşullarında çok zor olup borular 1-20 yıl gibi bir sürede plastik ömrü 50 yıl olsa dahi çalışmaz hale gelmektedir. Hollandalı uygulamacılar 15-20 yıl ömür biçmektedir. uyguladıkları Geotekstile. Diğer bir husus etraflıca delikli olduklarından kurak dönemde su ve nem bırakmalarından dolayı bitki kökü saldırısına maruz kalmaktadır.

Oysa Yeni Sistem filtrasyonu suyun kendi özgül ağırlık yöntemi ile ayrıştırdığından hidrolik iletkenliği ne kadar arttırırsanız arttırın, filtrasyonu yeni sistemin sabit kalır Hidroluis sistemi bu anlamda kullanılmıştır. Ve boru çevresel delikli olmadığından su kapanı şeklinde içine suyu aldığından rutubet nem yaymayarak bitki kökünün girişine müsaade etmeyerek plastik ömrünce tıkanmadan aynı performansta kalır. Bu nedenle Hidroluis diğer borulardan farklı olarak TSE 9128 standardına ek olarak TSEK 522 tıkanmaz ve bitki kökü geçirmezlik standardına sahip dünyadaki tek ürün olup patentle korunmaktadır. Oral Presentation sunumunu indirip okumanız konuyu daha detaylı anlamınıza yardımcı olacaktır.

DETAYLI BİLGİ VE FİYAT İÇİN İLETİŞİME GEÇİNİZ : drenturk@gmail.com  05322659204

Uygulama projesi olarak teklif için arayınız.

हमारी कंपनी बिक्री और गैर-अवरुद्ध Hidroluis जल निकासी पाइप प्रणाली के अनुप्रयोग में शामिल है। हमारे फर्श मशीन 8mm परिशुद्धता के साथ जीपीएस प्रणाली के साथ स्थापित किया गया है और 15000mt / दिन फर्श की क्षमता है। यह लेजर बिछाने के अनुप्रयोगों के लिए भी पहले से ही संवेदनशील है। हमारी सेवाओं के रूप में मिट्टी सर्वेक्षण, लवणता नियंत्रण, डिजाइन और अनुप्रयोग।

döşeme makinamız.png
hidroluis_drenaj_sistemi_tıkanmaz_drenaj

हम क्यों सफल रहे हैं
* 1962 में अपनी एक्सट्रूज़न लाइन के साथ पहली बार प्लास्टिक से बने ड्रेनफ्लेक्स पाइप के उत्पादन की सफलता के अलावा, हम दुनिया में केवल और पहले ग्राहक-उन्मुख कर्मचारी संगठन हैं जो ग्राहकों की मांगों को पूरा करने के लिए कार्यों का विकास करता है, जो आज तक भूमिगत है!
* Wageningen University के अनुसंधान केंद्र के साथ, जिसे विशेषज्ञता के विश्व-प्रसिद्ध क्षेत्र के रूप में जाना जाता है, हमारे सभी अध्ययन अकादमिक और जल निकासी विशेषज्ञों के रूप में जाने जाते हैं। डॉ। हेनक रिट्ज़ेमा तुर्की से डॉ। व्लोटमैन प्रो डॉ इदरीस बहकी परियोजना के साथ।

* एक संदर्भ के रूप में, हैरन मैदान में लागू तुलनात्मक परीक्षण में सबसे सफल उत्पाद -सैफ्टी ड्रेनेज-फाइबर जियोटेक्स्टाइल रैप्ड ड्रेनेज-सैंड पेबल टैगेम आर एंड डी परियोजना को पूरा किया गया है। एजिंग क्षेत्र, थ्रेस क्षेत्र हमारे किसानों ने आवेदन करना शुरू कर दिया है।

* जल निकासी प्रणाली के लिए जो जीवन के लिए खुला रहेगा, सही उत्पाद में निवेश करना महत्वपूर्ण है।
* उत्पाद जीवन गारंटीकृत और जीवन गुप्तांग उत्पाद प्लास्टिक जीवन के साथ जीवन है।

50 साल की वारंटी के दौरान ग्राहकों को नोटिस जारी किया जाता है, जो प्लास्टिक के जीवन के लिए केवल आवेदन पत्र तैयार करते हैं। काम के 50 वर्षों के साथ एक भुगतान पत्र 1962 से 50 साल तक काम करता है जो इस दिन दुनिया से बाहर नहीं है।

MERS MN TARSUS और 30 साल पहले हमारे देश में किसानों के लिए तैयार किए गए प्लास्टिक के स्टिल स्टडों के लिए कई पुराने सिस्टम हैं।

Wageningen üniversitesi araştırma merkezi başkanı Ass.Prof.Dr. Henk Ritzema'nın yorumu

Firmamız Proje Uygularken Dikkat Etmeniz Gereken Genel Kurallar !

1- Arazinizde drenaj borularının planlandığı güzergahlarda taş, kaya benzeri kazıyı engelleyici elektrik boru hatları gibi nesneler olduğunda firmamız bu alanı döşeme zorunluluğu bulunmamaktadır. Fiyatlarımıza bu kısımla olan özel uğraşı bağlantı özel işçilik ve farklı ekipman ve makinelere ihtiyaç duyduğundan ayrıca hesaplanıp teklifin dışında ücrete tabidir.
2- İş makinesi arızası anlaşılan sürelerde işin bitmemesi dolayısı ile herhangi bir mesuliyetimiz tazminat veya alacaktan mahsup etmek gibi bir durum söz konusu kabul edilemez.
3- İş bitimi boru bağlantıları menhol takılması gibi ek işler boru döşeme ile ilgili teklife dahil değildir ayrıca ücretlendirilmektedir.
4- İş makinesi geliş nakliye bedeli aksi belirtilmedikçe müşteriye aittir.


 

sanica, fırat plastik, aysan plastik, aysan boru, hakan plastik, esen plastik, drenaj borusu, elyaf sarımlı drenaj, bor inşaat, megtar, güneş inşaat, doğan inşaat, gürsel küsek, uğur büyükhatipoğu, faruk çelik, recep tayyip erdoğan, burak sıtkı özbek, abdullah burak keser, tarım reformu, drenaj ihalesi, su baskını, su taşkını, ceviz ağaçları drenaj, arazi toplulaştırma, tarım bakanlığı, toprak su, tagem, idris bahçeci, kutlu aybastı, hacı veli deveci, ümit bingöl, şanlıurfa, adana, kastamonu, aydın söke drenaj, drenaj ihalesi

bottom of page
Yandex.Metrica