top of page
Drenaj ve Sulama Borusu Döşeme Makinası ile Yapım İşi  (Kazısız, Kazılı Döşeme Hizmeti)  - Kanal Kazıcı
kece-sargili-pvc-drenaj.png
subsurface Drainage pipe filter
subsurface drainage pipe filter never clog acid mine drainage
       DRENAJ ALANINDA YENİLİKTE DÜNYANIN LİDERİYİZ !
DRENAJ BORU ÜRETİM MAKİNESİ, DRENAJ BORU FİLTRE ÜRETİM SARIM MAKİNESİ, DRENAJ HENDEĞİ KANAL AÇMA MAKİNELERİ PALETLİ TRENCHER, KAZISIZ KANAL AÇMA BORU DÖŞEME MAKİNESİ ÜRETİMİ YAPAN DÜNYA GENELİNDE BU ALANDA ÖNCÜ FİRMAYIZ. MALZEME ÜRETİMİNEN ÜRETİM VE İŞ MAKİNELERİNE KADAR BU ALANDA TÜM EKİPMANI KENDİ İÇİNDE KARŞILAYABİLEN KURULUŞUMUZ 14 YILDIR FAALİYETİNE YURT DIŞI VE YURT İÇİ SÜRDÜRMEKTEDİR. 
 
 DRENAJ ÜRETİMİ DÖŞEME KONUSUNDA TARIM VE İNŞAAT ALANLARI İÇİN REKABETÇİ ÇÖZÜMLER ÜRETMEKTEYİZ.

MİKRO TÜNEL, AÇIK KANAL AÇMA MAKİNESİ TRENCHER, KAPALI DRENAJ KANALI AÇMA MAKİNESİ İLE 3 AYRI TİP MAKİNE İLE MÜŞTERİLERİNE HİZMET ETMEKTEDİR. 

               Mikro Tünel ( TBMs) uygulamalarında özellikle dünyada bir ilk olan itme ve çekme metodu dışında kendine has boru döşeme şekli ile daha ince cidarlı fiyat avantajlı boruların dünyada bir ilk olarak uygulanmasına olanak tanıyan sistemi patentli makinesi ile projelerde alt taşeron olarak yürütmektedir. minimum 600mm den başlayan standart 2000mm ye kadar standart üst çaplarda ise özel imalatı ile uygulanan boru tip ve SN değeri olarak itme metodu kullanmadığı için sadece toprak yüküne dayanabilen boru türlerini döşeme şansı sağlayarak bir çok projenin maliyetini %30-%40 lara kadar düşürmektedir. Dünya genelinde bu işi yapabilen ilk ve tek firma özelliğimiz teknimizden kaynaklı bulunmaktadır.

 

            DRENAJ BORUSU ile ilgili tüm teknolojik yenilikleri takip eden firmamız, Drenaj borusu konusunda yeni nesil tıkanmaz filtre üretimiyle teknolojide üstünlüğünü son 10 yılda kanıtlamıştır. bu boruların döşenmesi konusunda ülkemiz genelinde ve yurt dışında konusunda uzman nadir firmalardan birisidir. Yine tünel açma makineleri konusunda yaptığı yenilikle 2023 yılı itibarı ile Mikro tünel teknolojisinde yenilikler getirmiştir. Dünyada bir ilk olan kesintisiz yer altında plastik boru üretimi ile tünel içinde boru itme yöntemi dışında farklı bir teknoloji ile kesintisiz uzun menzil mikro tünel makinesi ile bu alanda liderliğini kanıtlamıştır. Müşterilerine daha uygun fiyat rekabetçi fiyatlarla müşterilerin ihtiyaçlarını piyasada mevcut teknolojilerden daha üstün teknoloji kullanarak avantajlı fiyatlar haline dönüştürmüş. hali hazırda itme teknolojisinde toprak SN değeri dışında itme gücü için daha dayanıklı boru gerektirirken bu yeni sistemde arzulanan SN değeri ile yüzey altına yapılmak istenen projenin daha uygun fiyatlara mal olmasına olanak sağlamıştır. itme teknolojisinde veya yatay sondajda kalın borular tercih edilmesi gerekirken yeni sistemimizde toprak yüküne dayanıklı borunun konulması ile daha uyguna tünel işleri gerçekleştirilebilir hale gelmiştir. Genel olarak firmalar drenaj borusu üretseler dahi bu boruların döşenmesi ve karşılaştıkları sorunla ilgili derin bilgi sahibi olmadığından, firmamız bu alanda müşterilerine her yönde konuyla ilgili yardımcı olmaktadır. 

       Geliştirdiğimiz Tıkanmaz Drenaj Borusu konsepti yanında, firmamız Türkiye de yine bir ilk olarak kazısız yüzeyaltı drenaj boru döşeme makinasını üreterek sektöre bir yenilik katmıştır. GPS RTK uydu konum koordinat bağlantılı 8mm dikey hassasiyetinde, istenilen eğim ve doğrultusunda, günlük 10.000-15.000 mt drenaj döşeme kapasitesi ile Tarım arazileri için çiftçilerin yurt içi ve yurt dışı hizmetindedir. Drenaj Borusu döşemiş kişiler biraz tecrübe sahibi olsalar dahi geleneksel kepçe ile kazı yapılmasının özellikle düzgün stabil eğim vermekte zorlukları ve drenaj borusunun tıkanmasına neden olan etkenleri göz ardı etmektedir. Şöyle ki drenaj boruları basınçsız borulardır, bunların içindeki su kendi akışı ile aktığından en ufak bir engelde durmaktadırlar. Döşenen boruların alt tabanının düzgün olmaması, elyaf jeo-tekstil filtre malzemelerinin dezavantajları firmamızı bu alanda yeni nesil drenaj filtresi ile tıkanmaz drenaj konseptinin geliştirilmesine ve döşenmesinin teknolojik imkanlarla en üst düzeye ulaşmasını sağlayan tek dünyadaki tek firmadır.

       Dünya genelinde boruların yalnızca sediment dediğimiz toprak partikülleri ile tıkanmadığı bitki kökleri, demir oksit toprakta bulunan kimyasallarda etkili olduğu bir çok bilimsel raporlarla kanıtlanmış olup yeni nesil geleneksel drenajlar içinde en iyisi olarak arazi koşullarında kendini göstermiştir. Drenajla ilgili yatırımların uzun ömürlü olması yapılan harcamanın minimum olması anlamını taşımaktadır. yüksek ilk yatırım maliyeti olan tarım arazilerinde döşenmiş boruların uzun ömürlü aktif çalışır durumda olması hayati önem taşımaktadır. Bu sebeple özellikle ülkemiz ve dünyada döşenmiş bir çok boru ilk yıllar tıkanmayla birlikte belli bir süre sonra tıkandığı harran ovası ve diğer drenajlanmış ovalardaki çiftçilerle görüşüldüğünde anlaşılacaktır.

Uygun bir metrajın olması halinde makine Türkiye'nin her noktasında hizmet verebilecek düzeydedir.

 

Geleneksel kepçe, ekskavatör veya diğer traktör trencherler gibi hendek kazı makinelerinden çok avantajlı yönleri bulunmaktadır. Yeni döşeme teknolojisinde en önemli konu döşeme hassasiyeti ve hızıdır bu da çiftçiye fiyat avantajı olarak zaman avantajı olarak yansımaktadır. Traktör kanal açma veya diğer kanal açma kepçe gibi kazı makinalarının kazı eğimi ve boru tabanın düzgünlüğü sağlayamaması hendeklerin kazı sırasında kepmesi gibi bir çok sorununu beraberinde getirmekte yeni sistem ise bu gibi sorunları ortadan kaldıran hızlı ve düzgün döşemeyi gerçekleştirmektedir. 

 

 

Trencher Kanal açma ve Kazısız Boru Döşeme Makinesi ile yapılabilecek işler şu şekildedir.;

  • Kum Çakıllı drenaj borusunu tarım arazilerine döşenmesi,

  • Elyaflı, elyafsız sade Drenaj borusu veya Hidroluis konsepti ile diğer drenaj borularını döşenmesi,

  • İçme su isale hatları, sulama boruları ile elektrik kabloları gibi bir çok projede kullanılabilen bir makine türüdür.

Mikro Tünel Makinesi ile Tünel ve boru döşeme taahhüt işlerinde ise ;

  • Mikro Tünel kazılarda hem çakma usulu pipe jacking teknolojisini kullanmakta hemde boru çakmadan kazı kapsülünün boru üretmesi ve üretilen borunun anında döşenmesi ile tünelde daha az maliyetli kazı ve hatlar açmasına dünya da bu teknolojinin sahibi olarak ilk sıraya bu konuda lider olarak yerleşmiştir. Bu yeni teknoloji firmamız tarafından patentlenmiş olup normal SN değerlerine boru üretimi kanal içinde üreterek çelik , beton boru maliyetlerini aza indirirken en uzun çıkış yapmadan 200 mt nin üzerine her çapta boru döşemektedir.

  • Diğer mikro tünel döşemelerine nazaran fiyat avantajlı olup istenen basınçlı boruların yine döşenmesine olanak sunmaktadır.

  • lazer ve GPS teknolojisi kullarak eğim ve yönlendirme yapılarak işler yapılmaktadır. 

  • Mirko tünel rakip ürünlere göre %30 fiyat avantajlıdır. her türlü çapta boru, RES projesi Kablo döşenebilmektedir.

  Projeleriniz Hızlı, zamanında ve en hassas bir şekilde uygulanıp maliyet avantajı yaratır.

Projenize başlamadan önce fiyat teklifi alınız.

subsurface drainage irrigation and drainage project engineers
subsurface drainage anti clogging never block award innovation
new envelope subsurface drainage pipe rewards

ड्रेनेज प्रकार और सिस्टम

कृषि जल निकासी

नहर सिंचाई और ड्रेनेज

फील्ड ड्रेनेज सिस्टम

सतह जल निकासी

सब्सक्राइबर ड्रेनेज

मोल ड्रेनेज

जैव ड्रेनेज

क्षेत्रीय जैव जल निकासी

जल निकासी के मुद्दे

जलभराव और मिट्टी की लवणता

भूतल और भूजल का संयोजी उपयोग

जल निकासी और पानी की गुणवत्ता

जल निकासी के पर्यावरण और आर्थिक लाभ

पर्यावरणीय प्रभाव आकलन

जल निकासी का प्रबंधन

सतत शहरी ड्रेनेज

bottom of page
Yandex.Metrica