top of page

Konut zemin kat otopark ve bahçe drenajı 

       

       Firmamız Drenaj alanında özellikle ihtisas yapmış dünya genelindeki nadir firmalardan birisidir. Gerek yaptığı tıkanmayan drenaj sistemi buluşu gerekse döşeme makinesi ile bu alanda son teknolojiyi barındıran bilgi birikimi olan firmalardan dır.

 

     Drenajın önemi tarım arazilerinde olduğu gibi şehirlerde de yaşam kalitesini önemli ölçüde etkilemektedir. Gerek iklim değişikliği ile ani yağışlar gerekse binaların özensiz ve bilinçsiz yapılan drenajı bu gün bir çok büyük şehirlerimizin zemin ve hemzemin katlarının oto parklarının rutubetli veya su dolmasına sebep olmaktadır. Şehirleşme ile birlikte özellikle yağışlarda su emilimini yapacak toprak alanların azalması asfalt, kaldırım, bina gibi yapılar yağışların özellikle yüzey akıntılarına döndüğü bir alanda, dere ve eğimle birlikte ciddi bir yağmur suyu taşkınlarına neden olmakta, alçak ve taban sularının yükseldiği alanlar oluşturmaktdır. yüzey sularının özellikle atıkların caddelerde çeşitli atıklar su mazgallarına götürmesi bu boruların ve menhollerin tıkanmasına neden olmaktadır. Taşkın yaşanan bölgelerde veya doğal olarak taşkın bile olmasa binaların nem ve rutubetten mümkün mertebe korunması binalarda depremlere karşı dayanımı özellikle sağlayan mukavemeti oluşturan ana temellerin çürümesi ciddi riskleri beraberinde getirmektedir. Izolasyon teknolojisi gelişse de bu gün büyük şehirlerde ciddi inşaat firmalarının bile binaların yapım aşamasında drenaj sistemlerini yetersiz ve bilgisizce kurdukları görülmektedir. Bu alanda yeni kurulacak veya kurulmuş sistemlerin değişmesi binaların ve bahçelerin taban suyu veya yağmur sularından etkilenmemesi için projelerinizi hayata geçirebilir, yatay akışla gelen suların kesilmesi veya taban sularının düşürülerek otopark ve zemin katlarınızın rutubet ve binların zarar görmesini uzman drenajcı sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. Kullandığımız son Teknolojik boru plastik ömrünce tıkanmayacağından kalıcı bir çözüm olarak firmamız bu alanda da hizmet sunmaktadır.

      Özellikle binalarda yapılan drenaj borularının tıkanması, eski geleneksel drenajın yapılması taban sularının yükselmesi ile binalara kapilerite ile gerekse çatlaklardan sızmalar ile rutubet, rutubet kokusu aynı zamanda inşaatın temelini oluşturan demirlerin beton içinde paslanmasına çürüyerek mukavemetini yitirmesine sebep olarak hem bine ömrünü hemde konut sakinlerinin sürekli her yıl harcama yaparak sıva veya farklı izolasyonlarla mücadele ettiğini bilmekteyiz. Tıkanmaz Drenaj Sistemi ile Firmamız yalnızca bu istanbul şehri için hizmet vermektedir. 

       Firmamız bu alanda yeni veya eski binalarla ilgili farklı drenaj çözümleri ile uzmanı olduğu alanda İstanbul şehri genelinde hizmet vermektedir. 7/24 hizmetimiz bulunmaktadır. ( Mobil : 05322659204 )

Bina Temelinde Su çıkması, yer altı taban sularının oluşturması şeklinde olacağı gibi çevrede atık su borusu veya içme suyu şebekelerinden kaynaklı kaçaklardan da olabilir ancak bütün bunların çözümü binaların sağlıklı izolasyonu ile çevresinde bu etkenlerden koruyacak drenajın yapılmasıdır. Geleneksel yapılan drenajları diğer sayfalarımızdaki videolardan izleyebilirsiniz. 

bottom of page
Yandex.Metrica