Neden Hidroluis Sistemi ve Bilimsel Açıklaması ;

       Drenaj borularının etrafına konulan kum çakıl veya jeo-tekstil ve diğer granüler yapıların fonksiyonu şu şekildedir ;

A) Hidrolik iltekenliği arttırıp boruya suyun fazla gelmesini sağlamak

B) Boruya gelen Suyun filtrasyonunu sağlamak

C) Yataklama gibi görevleri yerine getirmek amaçlıdır. 

Çalışma mantığı olarak ;

- Hidrolik iletkenlik fazla olması için boru etrafının bol gözenekli olması şarttır.

- Fitrasyonu sağlamak için ise minimum gözenek şarttır.

 

Bu iki fonksiyon çeliştiğinden geleneksel zarf malzemesi yerine bilimsel olarak Hidroluis sistemi yani özgül ağırlıkla filtrasyon konsepti tercih edilmelidir aşşağıdaki videoda ise yeni konseptin nasıl çalıştığını açıklamaktadır.

       Büyük gözenek uygulandığında bol su geleceği ancak boru kısa sürede toprak partikülleri ile tıkanacağı bilinmektedir. Tam tersine küçük gözenek uygulandığında ise su az gelecek boru daha uzun süre temiz kalmış olacaktır. Bu çelişkinin sebebi gözenek yapılı filtre kullanmaktan kaynaklıdır. Kum Çakıl , sentetik elyaf jeotekstil veya nonwoven gibi malzemeler gözenek şeklinde yapılardır. bunların optimum karışımını toprak bünyesine göre denk getirmek arazi koşullarında çok zor olup borular 1-20 yıl gibi bir sürede plastik ömrü 50 yıl olsa dahi çalışmaz hale gelmektedir. Diğer bir husus etraflıca delikli olduklarından kurak dönemde su ve nem bırakmalarından dolayı bitki kökü saldırısına maruz kalmaktadır.

Oysa Yeni Sistem filtrasyonu suyun kendi özgül ağırlık yöntemi ile ayrıştırdığından hidrolik iletkenliği ne kadar arttırırsanız arttırın filtrasyonu yeni sistemin sabit kalır Hidroluis sistemi bu anlamda kullanılmıştır. Ve boru çevresel delikli olmadığından su kapanı şeklinde içine suyu aldığından rutubet nem yaymayarak bitki kökünün girişine müsaade etmeyerek plastik ömrünce tıkanmadan aynı performansta kalır. Bu nedenle Hidroluis diğer borulardan farklı olarak TSE 9128 standardına ek olarak TSEK 522 tıkanmaz ve bitki kökü geçirmezlik standardına sahip dünyadaki tek ürün olup patentle korunmaktadır. Oral Presentation sunumunu indirip okumanız konuyu daha detaylı anlamınıza yardımcı olacaktır.

DETAYLI BİLGİ VE FİYAT İÇİN İLETİŞİME GEÇİNİZ : drenturk@gmail.com  05322659204

Uygulama projesi olarak teklif için arayınız.

Yukardaki sunum ve video izlendiğinizde bilimsel olarak bu sistemin uzun ömürle güvenle kullanılabileceğini anlatmaktadır.

 

Firmamız tıkanmaz Hidroluis Drenaj Boru sisteminin satışı ve uygulaması dahil yapmaktadır. Döşeme makinamız GPS sistemi ile 8mm hassasiyetle döşenmektedir 15000mt/gün döşeme kapasitesine sahiptir. Hali hazırda lazerle döşeme uygulamalarında bile hassastır. Toprak etütleri, Tuzlulukla mücadele, Projelendirme ve Uygulama olarak hizmetlerimiz bulunmaktadır. 

döşeme makinamız.png
hidroluis_drenaj_sistemi_tıkanmaz_drenaj

BU ALANDA DÜNYA ÇAPINDA NEDEN BAŞARILIYIZ 

  • 1962 de ilk kez üretilmeye başlanan plastikten drenfleks borularının extrüzyon hattı ile üretilme başarısı dışında günümüze kadar yer altında geçirdiği süreci dikkate alan müşteri beklentileri doğrultusunda talebi karşıyacak fonksiyonlar geliştiren dünyadaki TEK ve İLK Müşteri odaklı Çalışan Kuruluşuz ! 

  • Dünyaca Ünlü uzmanlık alanı olarak bilinen Wageningen Üniversitesi araştırma merkezi ile Tüm çalışmalarımız yine Dünyada isim yapmış akademik ve drenaj eksperti olarak bilinen Dr. Henk Ritzema Dr. Vlotman Ülkemizden Prof. Dr. İdris Bahçeci eşliğinde projemiz yürütülmüştür. 

  • Referans olarak Harran ovasında -Sade Drenaj- Elyaf Jeotekstil sarımlı Drenaj- Kum Çakılla uygulanan karşılaştırmalı testte en başarılı ürün olarak TIKANMAZLIK özellikleri TAGEM ARGE projesi tamamlanmış Ege bölgesi, Trakya bölgesi Çiftçilerimiz Tarafından uygulanmaya başlanmıştır.

  • Ömür boyu açık kalacak drenaj sistemi için Doğru ürüne yatırım ÖNEMLİDİR.

  • Plastik Ömrünce ÇALIŞMA GARANTİLİ ve Ömür Boyu İade Garantili ÜRÜNDÜR.

Drenaj borusu alırken satıcı firmaların kataloglarında yer alan 50 YIL GARANTİ İBARESİ, malesef plastiğin yer altında çürüme için (Yok Olma ) GEÇERLİDİR. Drenajın yüzeyaltında çalışmasını 50 YIL Garanti eden hiç bir firma dünya üzerinde firmamız hariç yoktur. Delikli Drenaj borusu üretileli 1962 yılından bu güne 50 Yıl çalışan bir boru dünya genelinde raporlanmamıştır. 

Dünyanın bir çok yerinde ülkemizde bir çok bölgede örneğin Mersin, Tarsus, gibi 30 YIL ÖNCEKİ SİSTEMLERİN TIKANDIĞI PLASTİĞİN HALA SAĞLAM KALDIĞI GEREK BASIN GEREKSE ÇİFTÇİLERİMİZ TARAFINDAN BÖLGEDE BİLİNMEKTEDİR.

Wageningen üniversitesi araştırma merkezi başkanı Ass.Prof.Dr. Henk Ritzema'nın yorumu

sanica, fırat plastik, aysan plastik, aysan boru, hakan plastik, esen plastik, drenaj borusu, elyaf sarımlı drenaj, bor inşaat, megtar, güneş inşaat, doğan inşaat, gürsel küsek, uğur büyükhatipoğu, faruk çelik, recep tayyip erdoğan, burak sıtkı özbek, abdullah burak keser, tarım reformu, drenaj ihalesi, su baskını, su taşkını, ceviz ağaçları drenaj, arazi toplulaştırma, tarım bakanlığı, toprak su, tagem, idris bahçeci, kutlu aybastı, hacı veli deveci, ümit bingöl, şanlıurfa, adana, kastamonu, aydın söke drenaj, drenaj ihalesi

 
Yandex.Metrica