top of page
drenaj son teknoloji
keçeli drenaj boruları tıkanıyor

Neden Hidroluis Sistemi ve Bilimsel Açıklaması ;

       Drenaj borularının etrafına kullanılan ; kum çakıl veya jeo-tekstil (geotekstil) ve diğer granüler malzemelerin fonksiyonu şu şekildedir ;

A) Hidrolik iletekenliği arttırıp, boruya suyun fazla gelmesini sağlamak,

B) Boruya gelen Suyun filtrasyonu'nu sağlamak,

C) Dren borusuna yataklama gibi görevleri yerine getirmek amaçlıdır. 

Çalışma mantığı olarak ;

- Hidrolik iletkenlik için boru etrafının bol gözenekli olması şarttır.

- Fitrasyon'u sağlamak için ise minimum gözenek veya ufak gözenek şarttır.

 

 Dikkat edilir ise bu iki fonksiyon birbiri ile çeliştiğinden geleneksel zarf malzemesi yerine bilimsel olarak Hidroluis sistemi yani özgül ağırlıkla filtrasyon konsepti tercih edilmektedir. Aşşağıdaki videoda ise yeni konseptin nasıl çalıştığını açıklamaktadır.

       Büyük gözenek uygulandığında bol su geleceği ancak boru kısa sürede toprak partikülleri ile tıkanacağı bilinmektedir. Tam tersine küçük gözenek uygulandığında ise su az geleceğinden boru daha uzun süre temiz kalmış olacaktır. Bu çelişkinin sebebi gözenek yapılı filtre kullanmaktan kaynaklıdır. Kum Çakıl , sentetik elyaf jeotekstil veya non-woven gibi malzemeler gözenek şeklinde yapılardır. Bunların optimum karışımını toprak bünyesine göre denk getirmek arazi koşullarında çok zor olup borular 1-20 yıl gibi bir sürede plastik ömrü 50 yıl olsa dahi çalışmaz hale gelmektedir. Hollandalı uygulamacılar 15-20 yıl ömür biçmektedir. uyguladıkları Geotekstile. Diğer bir husus etraflıca delikli olduklarından kurak dönemde su ve nem bırakmalarından dolayı bitki kökü saldırısına maruz kalmaktadır.

Oysa Yeni Sistem filtrasyonu suyun kendi özgül ağırlık yöntemi ile ayrıştırdığından hidrolik iletkenliği ne kadar arttırırsanız arttırın, filtrasyonu yeni sistemin sabit kalır Hidroluis sistemi bu anlamda kullanılmıştır. Ve boru çevresel delikli olmadığından su kapanı şeklinde içine suyu aldığından rutubet nem yaymayarak bitki kökünün girişine müsaade etmeyerek plastik ömrünce tıkanmadan aynı performansta kalır. Bu nedenle Hidroluis diğer borulardan farklı olarak TSE 9128 standardına ek olarak TSEK 522 tıkanmaz ve bitki kökü geçirmezlik standardına sahip dünyadaki tek ürün olup patentle korunmaktadır. Oral Presentation sunumunu indirip okumanız konuyu daha detaylı anlamınıza yardımcı olacaktır.

DETAYLI BİLGİ VE FİYAT İÇİN İLETİŞİME GEÇİNİZ : drenturk@gmail.com  05322659204

Uygulama projesi olarak teklif için arayınız.

Когато гледате презентацията и видеото по-горе, научно тази система може да се използва безопасно с дълъг живот.

Нашата компания участва в продажбата и прилагането на блокираща система за дренажни тръби Hidroluis. Нашата машина за подови настилки е инсталирана с GPS система с точност 8 мм и е с капацитет 15000mt / ден. Вече е чувствителен дори за приложения с лазерно полагане. Проучвания на почвата, контрол на солеността, проект и приложение като наши услуги

drenaj döşeme makinamız
Tıkanmaz drenaj boru sistemi

ЗАЩО СЕ УСПЕХАМЕ В ТАЗИ ОБЛАСТ СВЕТЪТ
Освен успеха в производството на тръби drenflex, изработени от пластмаса, за първи път през 1962 г. с нашата линия за екструдиране, ние сме САМО и ПЪРВАТА ориентирана към клиента организация на служителите в света, която разработва функции, които да отговарят на търсенето в съответствие с очакванията на клиентите, като се има предвид процесът, който днес е претърпял!
С изследователския център на Университета Вагенинген, който е известен като световноизвестната област на експертиза, всички наши изследвания са известни като академични и дренажни експерти. Д-р Хенк Рицема Проф. Д-р Влотман от Турция Д-р Идрис Бахчечи придружи проекта.

Като ориентир беше завършен най-успешният продукт в сравнителния тест, приложен в равнината на Харан -Саден дренаж-Фибър Геотекстил, обвит дренажно-пясъчен камъче TAGEM R&D. Егейският регион, регион Тракия Нашите земеделски производители започнаха да прилагат.

За дренажната система, която ще остане отворена за живот Инвестицията в правилния продукт е ВАЖНА.
ГАРАНТИРАН ЖИВОТ НА ПРОДУКТИТЕ И ГАРАНЦИЯ ЗА ВРЪЩАНЕ НА ЖИВОТА.

При закупуване на дренажната тръба 50-ГОДИШНАТА ГАРАНЦИЯ, която е включена в каталозите на фирмите доставчици, е приложима за подземен разпад на пластмасата. В света няма компания, освен нашата компания, която да гарантира 50 години работа под повърхността на канализацията. Перфорирана дренажна тръба се произвежда от 1962 г., тръба, която работи от 50 години, не се съобщава по целия свят.

В много части на страната ни в много части на света, например, Mersin, Tarsus, 30 ГОДИНИ ПРЕДИШНИ СИСТЕМИ, ЗАКЛЮЧЕНИ ПЛАСТИКОВИ ИЗКЛЮЧВАНЕ, НЕОБХОДИМО ДА СЕ ПОЗНАВАТ ОТ ФЕРМЕРИТЕ В РЕГИОНА.

Ръководител на изследователския център в Университета във Вагенинген Asst.Prof.Dr. Преглед на Хенк Рицема

Firmamız Proje Uygularken Dikkat Etmeniz Gereken Genel Kurallar !

1- Arazinizde drenaj borularının planlandığı güzergahlarda taş, kaya benzeri kazıyı engelleyici elektrik boru hatları gibi nesneler olduğunda firmamız bu alanı döşeme zorunluluğu bulunmamaktadır. Fiyatlarımıza bu kısımla olan özel uğraşı bağlantı özel işçilik ve farklı ekipman ve makinelere ihtiyaç duyduğundan ayrıca hesaplanıp teklifin dışında ücrete tabidir.
2- İş makinesi arızası anlaşılan sürelerde işin bitmemesi dolayısı ile herhangi bir mesuliyetimiz tazminat veya alacaktan mahsup etmek gibi bir durum söz konusu kabul edilemez.
3- İş bitimi boru bağlantıları menhol takılması gibi ek işler boru döşeme ile ilgili teklife dahil değildir ayrıca ücretlendirilmektedir.
4- İş makinesi geliş nakliye bedeli aksi belirtilmedikçe müşteriye aittir.


 

sanica, fırat plastik, aysan plastik, aysan boru, hakan plastik, esen plastik, drenaj borusu, elyaf sarımlı drenaj, bor inşaat, megtar, güneş inşaat, doğan inşaat, gürsel küsek, uğur büyükhatipoğu, faruk çelik, recep tayyip erdoğan, burak sıtkı özbek, abdullah burak keser, tarım reformu, drenaj ihalesi, su baskını, su taşkını, ceviz ağaçları drenaj, arazi toplulaştırma, tarım bakanlığı, toprak su, tagem, idris bahçeci, kutlu aybastı, hacı veli deveci, ümit bingöl, şanlıurfa, adana, kastamonu, aydın söke drenaj, drenaj ihalesi

bottom of page
Yandex.Metrica